İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hatay - Mustafa Kemal Üniversitesi - Kırıkhan Meslek Yüksekokulu- İnternet Ve Ağ Teknolojileri

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  İletişimİletişim  
Siteden Faydalanabilmek İçin Lütfen Siteye Üye Olunuz..!! Her türlü istek,öneri ve şikayetleriniz için netvork.tk@hotmail.com ve www.netvork.tk@hotmail.com

İnternet Ve Ağ Teknolojileri Bölümü

3 posters
YazarMesaj
Mehmet Göksu
Admin
Admin
Mehmet Göksu

Doğum tarihi : 24/06/90
Netvork.Tk@hotmail.com

İnternet Ve Ağ Teknolojileri Bölümü Empty
MesajKonu: İnternet Ve Ağ Teknolojileri Bölümü   İnternet Ve Ağ Teknolojileri Bölümü Icon_minitime120/12/2010, 17:01

İNTERNET VE AĞ TEKNOLOJİLERİ

Son çeyrek yüzyılda yaşadığımız teknolojik devrim, sadece günlük yaşamımızı etkilemekle kalmayıp ekonomik faaliyetlerle ilgili tüm alanları doğrudan etkisi altına alarak yeniden yapılandırmaya başlamıştır. Teknolojinin getirdiği bu yeni yapılanma, e-şirket, e-ticaret, e-iş ve e-devlet gibi yeni kavramlarla da bizi tanıştırmaktadır. Bu tanışmayı yalnızca teorik olarak algılamakla yetinmeyip aynı zamanda uygulamaya da geçiren kişi ve kurumlar, ekonomik anlamda verimlilik ve rekabet gücü açısından büyük yol kat edecektir.
İşletmeler, daha verimli çalışabilmenin gereği olan, bilginin kullanımı ve etkileşimli çalışma ortamının sağlanabilmesi için ağ sistemlerine her geçen gün daha çok ihtiyaç duymakta ve bu teknolojilerden daha fazla yararlanmaktadır. Bu durum, doğal olarak ağ teknolojileri konusunda uzman kişilere duyulan ihtiyacın artmasına yol açmıştır. Yüksekokulumuz bu ihtiyacı tespit etmiş, gerek iş çevreleri gerekse konunun uzmanlarıyla görüşmelerde bulunmuş ve neticede okulumuzda İnternet ve Ağ Teknolojileri isimli bir program açılması uygun görülmüştür. Program uzman mezunlar yetiştirerek duyulan ihtiyaca cevap verebilme gayesi içinde olacaktır. İnternet ve ağ teknolojileri konusunda açılacak bir program, güçlü bir altyapıyla açıldığı takdirde bu gayeye hizmet edebilecektir.
Yüksekokulumuz, orta ve büyük ölçekli firmalara akıllı network altyapısı sağlayan, geniş ürün ailesine sahip piyasadaki birkaç firmadan biri olan EnteraSys şirketiyle görüşmelerde bulunmuş ve okulumuza donanım altyapısı, eğitim desteği, sertifika desteği, staj desteği, mezuniyet sonrası belirli sayıda başarılı öğrenciye iş garantisi verme konularında mutabakata protokol imzalamıştır.
Türkiye’de önlisans eğitimi düzeyinde İnternet ve Ağ Teknolojileri konusunda hizmet sunan herhangi bir programın mevcut olmaması nedeniyle bu program, konusunda ilk olma özelliğini taşımaktadır. Bugüne kadar bu alanda, milyonlarca doların yurt dışına akışına da sebebiyet veren özel eğitim kurumlarına kıyasla; bu program sayesinde; konusunda uzman, üniversite mezunu elemanlar iş piyasasına kazandırılmış olacak ve ülke kaynaklarının yurt içinde kalmasına katkıda bulunabileceklerdir. Teknolojik cihazları kullanmayı ve yönetmeyi bilen kaliteli elemanlar, ülkenin bu konuda dışa açılmasını sağlayacak ve dış piyasalarda da istihdam oluşturabilecektir. Ayrıca TÜBİDER’ in tespitlerine göre önümüzdeki beş yıl içerisinde bu alanda, sadece ülkemizde 50 binden fazla elemana ihtiyaç duyulacaktır. Ders içerikleri bakımından AKTS (ECTS) uygundur.
Bu programa 2009-2010 eğitim ve öğretim yılından başlamak üzere İngilizce Hazırlık sınıfı da açılmıştır. Bu yıl programın hazırlık sınıfları için I.Öğretim 40, II. Öğretim için de 40 olmak üzere toplam 80 öğrenci alınmıştır.

Bu programımızdaki temel hedefimiz, ülkemiz gençlerinin güncel bir konuda meslek sahibi olmalarını sağlamak ve mezuniyet sonrası istihdam problemi yaşamadan iş hayatında yer almalarını temin etmektir.
Programdan mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile aşağıdaki lisans programlarına geçiş yapabilmektedirler:

Alan Kodu Ön Lisans Mezuniyet Alanı
Tercih Yapılabilecek Lisans Programları
4291
İnternet ve Ağ
Teknolojileri
Bilgi Teknolojileri
Bilgisayar Bilimleri
Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri
Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri
Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği
Bilgisayar-Enformatik
Bilişim Sistemleri Mühendisliği
Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri
Enformasyon Teknolojileri
Matematik-Bilgisayar
Yazılım Mühendisliği

Bölüm Hakkında Daha Ayrıntılı Bilgi İçin;
KIRIKHAN MESLEK YÜKSEKOKULU

En son Mehmet Göksu tarafından 3/10/2012, 16:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.mehmetgoksu.net
heartlessman
Yeni Üye
Yeni Üye
heartlessman

Doğum tarihi : 26/07/88
Admin@Netvork.Tk

MesajKonu: Geri: İnternet Ve Ağ Teknolojileri Bölümü   İnternet Ve Ağ Teknolojileri Bölümü Icon_minitime115/1/2011, 21:19

MESLEK LİSELERİ MEZUNLARI İÇİN BU BÖLÜM ÇOK İDEAL BİR BÖLÜM BENCE MÜHENDİSLİĞE GEÇİSİ VAR SAY-2 DEN ALAN DIŞI TERCİH OLDUGU İÇİN HERKESE ÖNERİRİM..
Mehmet Göksu
Admin
Admin
Mehmet Göksu

Doğum tarihi : 24/06/90
Netvork.Tk@hotmail.com

MesajKonu: Geri: İnternet Ve Ağ Teknolojileri Bölümü   İnternet Ve Ağ Teknolojileri Bölümü Icon_minitime115/1/2011, 22:06

Arkadaşa aynen katılıyorum.Ve birkaç ekleme yapmak istiyorum.Bölümün bulunduğu Kırıkhan;Yaşamın oldukça ucuz olduğu küçük,sakin bir şehirdir.Yurt ve barınma imkanları oldukça gelişmiştir,ev kiraları oldukça uygundur ve kiralar genellikle yıllık olarak alınmaktadır.Yanlız şehrin tek eksik tarafı sosyal yaşamın olmamasıdır.Ancak bölüm çok güzel ve bence herşeye değer..Arkadaşlar ben kırıkhanlıyım ve bölüme gelmeyi düşünen arkadaşlara hertürlü desteği vermeye hazırım...
http://www.mehmetgoksu.net
alibeyy42
Yeni Üye
Yeni Üye
alibeyy42

Doğum tarihi : 11/09/93
Admin@Netvork.Tk

MesajKonu: Geri: İnternet Ve Ağ Teknolojileri Bölümü   İnternet Ve Ağ Teknolojileri Bölümü Icon_minitime13/8/2011, 10:26

teşekkurler lisede oldugu gibi bilgisayar programcılıgına dewam edecem =))

İnternet Ve Ağ Teknolojileri Bölümü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İnternet Ve Ağ Teknolojileri
» Ağ Teknolojileri-1 Ders Notları
» Ağ Teknolojileri-2 Ders Notları
» İnternet Programcılığı Ders Notları
» İnternet Download Manager Son Sürümü (Full,Crackli)